TOMARZA LİSESİ II. KARİYER GÜNLERİ ‘12


     Tomarza Lisesi olarak öğrencilerimizin gelecek hedefi oluşturmalarına, kendilerini gerçekleştirmelerini sağlayacak, kişiliklerine, ilgi, istek ve yeteneklerine uygun meslekleri tanıyarak doğru seçimler yapabilmelerine büyük önem veriyoruz. Mesleki Rehberlik Etkinlikleri kapsamında bu yıl okulumuzda ikincisi düzenlenen Kariyer Günlerinde Kaymakamımız Sayın Eşref YONSUZ, İlçe Milli Eğitim Müdürü Sayın İbrahim KARA, İlçe Emniyet Amiri Sayın İlkay SALIN ve Polis Memuresi, Tomarza Devlet Hastanesi Başhekimi Sayın Hasan BAL ve Başhemşire, İlçe Mal Müdürü Sayın Mustafa YILDIZ, Avukat Sayın Oğuzhan BERK, Eczacı Sayın Ahmet TOPRAK ve İlçe Tarım Müdürü konuğumuz olmuşlardır. Tomarza Lisesi Vesile Özilhan Yurdu bahçesinde düzenlenen etkinlikte öğrencilerimiz konuklarımızla bir araya gelerek meslek seçimi ile ilgili merak ettikleri soruları sorma fırsatı yakalamışlardır.

   

     Şenlik havasında geçen etkinlik sonunda konuklarımız yemekte bir araya gelmişler; daha sonra okulumuz Matematik Zümresi ve öğrencilerimizin işbirliğiyle hazırlamış olduğu “Origami Sergisi”ni gezmişlerdir. Geometride üç boyutlu düşünmeyi geliştiren ve el becerilerini artıran Japon kağıt katlama sanatı olan origami sergimiz, konuklarımız tarafından beğeniyle karşılanmıştır.


KarİYER GÜNLERİ '12 Slideshow: TOMARZA’s trip to Kayseri, Kapadokya, Türkiye was created by TripAdvisor. See another Kayseri slideshow. Take your travel photos and make a slideshow for free.

https://www.tomarzalisesi.k12.tr/